People: Difference between revisions
From HLT@INESC-ID
| Line 83: | Line 83: | ||
! width="25%" style="text-align: left; font-weight: normal;" | [[Márcio Faustino]] | ! width="25%" style="text-align: left; font-weight: normal;" | [[Márcio Faustino]] | ||
! width="25%" style="text-align: left; font-weight: normal;" | [[Bruno Oliveira]] | ! width="25%" style="text-align: left; font-weight: normal;" | [[Bruno Oliveira]] | ||
! width="25%" style="text-align: left; font-weight: normal;" | [[Bruno Santos]] | |||
|- | |- | ||
| [[Carlos Bandeirinha Lopes]] | | [[Carlos Bandeirinha Lopes]] | ||
| [[Carlos Pona]] | | [[Carlos Pona]] | ||
| [[Daniel Dias]] | | [[Daniel Dias]] | ||
| [[Filipe Cristóvão]] | | [[Filipe Cristóvão]] | ||
|- | |||
| [[Filipe Martins]] | | [[Filipe Martins]] | ||
| [[Gustavo Coelho]] | | [[Gustavo Coelho]] | ||
| [[Henrique Costa]] | | [[Henrique Costa]] | ||
| Line 99: | Line 98: | ||
| [[João Leal]] | | [[João Leal]] | ||
| [[João Marques]] | | [[João Marques]] | ||
| [[João Sirgado]] | |||
|- | |- | ||
| [[Joel Duarte]] | | [[Joel Duarte]] | ||
| [[Liliana Medina]] | | [[Liliana Medina]] | ||
| [[Luís Pina]] | | [[Luís Pina]] | ||
| [[Miguel Godinho de Matos]] | | [[Miguel Godinho de Matos]] | ||
|- | |||
| [[Miguel Monteiro Ventura]] | | [[Miguel Monteiro Ventura]] | ||
| [[Pedro Arez]] | | [[Pedro Arez]] | ||
| [[Rui Francisco]] | | [[Rui Francisco]] | ||
| Line 115: | Line 113: | ||
| [[José Coelho]] | | [[José Coelho]] | ||
| [[João Ferreira]] | | [[João Ferreira]] | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 00:00, 6 July 2006
Researchers
| Diamantino A. Caseiro | Luísa Coheur | David Martins de Matos | Nuno Mamede |
|---|---|---|---|
| João Paulo Neto | Luís C. Oliveira | António J. Serralheiro | Isabel M. Trancoso |
Graduate Students
PhD students
| Rui B. Amaral | Fernando Batista | Porfírio Filipe | Hugo Meinedo |
|---|---|---|---|
| Cristina Mota | Joana Paulo | Sérgio Paulo | Ricardo Ribeiro |
| Paula Vaz | João Graça |
MSc students
| João Paulo Cabral |
|---|
Research Associates
| Renato Cassaca | Hugo Monteiro | Carlos Mendes | Luís Neves |
|---|---|---|---|
| Ricardo Nunes | Márcio Viveiros |
Invited Researchers
INESC-ID/CLUL protocol
| Maria do Céu Viana | Isabel Mascarenhas | Ana Isabel Mata | Helena Moniz |
|---|---|---|---|
| (supervisor on behalf of CLUL) |
Visiting researchers
| Jorge Baptista | Gaël Harry Dias | ||
|---|---|---|---|
Undergraduate Students
Administrative Support
| Teresa Mimoso | ||
|---|---|---|
Former L²F Members
Researchers
| Caroline Hagège | Astrid Hagen | Luís Borges de Almeida |
|---|---|---|
| Carlos Ribeiro | Carlos Teixeira |
Graduate Students
| Paulo Araújo | Pedro Cardoso | Pedro Carvalho |
|---|---|---|
| Márcio Mourão | Carlos Silva | Nuno Souto |
| Sio Weng Ting |